Domů Events LOStheULTRAMAR

LOStheULTRAMAR

29. července večer uvede Meeting Brno v ulicích města představení LOStheULTRAMAR, jehož protagonisty se vedle velkého mezinárodního souboru složeného z mexických, islandských a českých profesionálních performerů stanou hlavně obyvatelé Brna. Představení, které má formu stylizovaného průvodu s živou hudbou, bude vyvrcholením třítýdenní společné práce profesionálů a příslušníků místní zejména romské menšiny, ale i dalších jak minoritních, tak majoritních obyvatel Brna. Městem tak bude procházet průvod více jak 100 lidí rozdílného původu, věku, zkušenosti či jazyka. Tato velká skupina vyšle publiku jednoznačnou zprávu o tom, že ať jsme jacíkoliv, nakonec jsme všichni stejní a naše bolesti i radosti mají stejný základ.

Představení bude mimo jiné součástí oficiálního programu ke stému výročí spolupráce mezi Českou republikou a Mexikem a odehraje se pod záštitou velvyslankyně Spojených států mexických Rosaurou Leonorou Rueda Gutierrez, která společně s kulturním atašé Miguelem Ángelem Vilchisem událost navštíví.

LOStheULTRAMAR je kultovní představení mezinárodně etablovaného mexického souboru Foco alAire, jehož uměleckými řediteli jsou Marcela Sánches Mota a Octavio Zeivy. Marcela Sánches Mota je kromě jiného i spisovatelka, za novelu La Otra Piel získala v roce 2010 národní cenu za literaturu Juan Rulfo a v letošním roce ji vydá španělské nakladatelství pro celý španělsky hovořící trh.

Be Part of LOStheULTRAMAR je dvouletý mezinárodní projekt zahrnující Mexiko, Island a Českou republiku, který propojuje komunity napříč zeměmi, jazyky a generacemi a který využívá umělecký proces jako nástroj na podporu rozvoje občanské společnosti, pocitu sounáležitosti a zviditelnění marginalizovaných skupin.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

29.07.22