čas revize  
  revision time
zeit zur revision  

 
 

25/5 – 9/6/2018

Program 2016

VÝSTAVY

23. 3 - 30. 9. 2018
9:00 - 17:00
Andrej Pešta: Mire sveti   Výstava fotografií mapující život Romů v Československu
24. 4 - 11. 6. 2018
9:00 - 17:00
Daniel Hüttler: CCCC   Výstava rezidentního umělce festivalu Meeting Brno
25. 5 - 10. 6. 2018
9:00 - 22:00
Komunismus a jeho epocha   Výstava o historii totalitního režimu
26. 5 - 9. 6. 2018
9:00 - 20:00
Velké dějiny – malá země   O událostech roku 1918 na jižní Moravě
30. 5 - 31. 5. 2018
17:30 - 22:00
Hrdinky proti proudu   Příběhy osobností, které se zasloužily o ženskou rovnoprávnost
30. 5 - 31. 5. 2018
17:30 - 22:00
I žárovka má sochu   Zastoupení žen v brněnském veřejném prostoru

Pátek / 20. 05. 2016

18:30
Ukulele Orchestra jako Brno | koncert
20:00
Brno poetické | poezie ve veřejném prostoru

Sobota / 21. 05. 2016

13:00
Naši někdejší sousedé | procházka po stopách míst spojených se střetem židovské, německé a české kultury
17:00
Lukáš Houdek: HopeTour | otevření umělecké instalace na Moravském náměstí
17:30
Koncert tradiční romské hudby (SK) | Barbora Botošová Band a Agata Siemaszko
19:00
Koncert tradiční romské hudby (SK) | Barbora Botošová Band a Agata Siemaszko
19:00
HateFree Stage: Kde domov můj? | večer nekorektního humoru tentokrát na motivy státní hymny
20:00
Koncert tradiční romské hudby (SK) | Barbora Botošová Band a Agata Siemaszko

Neděle / 22. 05. 2016

8:30
HateFree otevřená snídaně | posezení s lidmi nejrůznějšího původu i náboženského vyznání
13:00
Ztracená krása našich domovů | procházka Brnem, hlavním městem funkcionalismu
17:00
Příběh trosečníků Patrie | dokumentární epopej o jedné zapomenuté epizodě holocaustu
19:00
Na sever | projekce dokumentárního filmu a beseda s autorkou Juditou Matyášovou

Pondělí / 23. 05. 2016

17:00
Dheepan | snímek o aktuálním tématu oceněný na letošním festivalu v Cannes
18:30
Tango ve vile Tugendhat | komponovaný hudební večer využívající originální formy a obsahu
19:00
Respekt Tour: Evropa na rozcestí | diskutují: I. Smoleňová, O. Kundra, E. Romancová, M. M. Šimečka, moderuje E. Tabery
19:30
Saulův syn | maďarský film o holocaustu oceněný Oscarem

Úterý / 24. 05. 2016

16:00
Kde domov můj? | diskutují: Bernd Posselt, Jiří Pehe, Milan Horáček, Jaroslav Šebek
16:30
Barvy písku | filmové svědectví o válce a o tom, jak válka nutí lidi opustit jejich domovy
18:30
Husa Klub s Fedorem Gálem: Cez ploty | otevřená debata o našich identitách
19:00
Nihad Sirees | čtení syrského spisovatele nyní žíjícího v Berlíně

Středa / 25. 05. 2016

16:00
Vyjdi z domu svého otce… běž do země, kterou ti ukážu | Abrahamovi potomci a jejich cesty domů
16:30
Má vlast | film o návratu do země předků

Čtvrtek / 26. 05. 2016

15:00
Pohled na náš domov z kostelních věží | procházka po krásách Brna z ptačí perspektivy
16:00
Rozvoj společného domova | diskutují: Dionigi Gianola, Jindřich Šrajer, David Rusňák, Isabel Fezer
16:00
Kateřina Šedá: Můj domov je/není Bronx? | diskuse s umělkyní a organizátory festivalu Ghettofest
18:30
Alina Pogostkina: Sólistka sezony potřetí | světoznámá houslistka v Brně
19:00
Hledání východu | projekce dokumentárního filmu Michala Pavláska
19:30
Blízký soumrak | projekce dokumentárního filmu Ivo Bystřičana.

Pátek / 27. 05. 2016

15:00
Němci ven! Deutsche raus! | promítání dokumentu o vyhnání z Brna a diskuze s pamětníky
15:00
Místo odpočinku tvůrců našich domovů | procházka po krásách brněnské funerální architektury
18:00
Komorní scéna Aréna: Slyšení | unikátní divadelní hra se vrací k událostem z II. světové války
18:30
Alina Pogostkina: Sólistka sezony potřetí | světoznámá houslistka v Brně
19:00
Adelheid | promítání filmu Františka Vláčila

Sobota / 28. 05. 2016

8:00
POUŤ SMÍŘENÍ 2016 | desátá připomínka poválečného násilí v Brně
14:00
T, arsenaal mechelen & Platform 0090: Kamyon | inscenace probíhající v kamionu přestavěném na divadelní sál
17:00
T, arsenaal mechelen & Platform 0090: Kamyon | inscenace probíhající v kamionu přestavěném na divadelní sál
19:00
Hledání | film o čtyřech osudech, které spojila válka a bizarní zvraty života

Neděle / 29. 05. 2016

13:00
Podezřelou krajinou s anděly | putování Brnem po místech spojených s životem a tvorbou Zdeňka Rotrekla
14:00
T, arsenaal mechelen & Platform 0090: Kamyon | inscenace probíhající v kamionu přestavěném na divadelní sál
15:00
Brněnským Cejlem – domovem Romů | tajemstvími městské čtvrti provádějí pracovníci Muzea romské kultury
16:30
Na chvíli svobodní | film o třech skupinách iránských uprchlíků
17:00
T, arsenaal mechelen & Platform 0090: Kamyon | inscenace probíhající v kamionu přestavěném na divadelní sál
19:00
Maxim Gorki Theater: Mrzutí | jedno z nejprogresivnějších německých divadel hostuje v Brně

Pondělí / 30. 05. 2016

19:00
Miliónový časy: Povídky pro Adru | cyklus povídek současných českých spisovatelů a spisovatelek

Úterý / 31. 05. 2016

17:00
Útěky a vyhnání roku 1938 | přednáška
19:00
Theater Bremen a Kafka Band: Franz Kafka – Zámek | unikátně pojednaná inscenace doprovázená živým koncertem známé kapely

Středa / 01. 06. 2016

9:00
Muzeum romské kultury | komentovaná prohlídka stálé expozice
17:00
Můj svět bez domova | vernisáž výstavy fotografií pořízených ženami bez domova
19:00
Amnesty International: Neuland s Richardem Ptákem | projekce dokumentu a beseda

Čtvrtek / 02. 06. 2016

20:00
Aglomerace | koncert pro pavilon