O moci emocí: všechny emoce dovoleny
Domů Events O moci emocí: všechny emoce dovoleny

O moci emocí: všechny emoce dovoleny

Workshop, který dětem pomůže zvládat všechny pocity, povede spisovatelka a psycholožka Iva Hadj Moussa.

Workshop je vhodný pro děti od 9 do 12 let.

Iva Haj Moussa je psycholožka, spisovatelka, scénáristka, milovnice metalu a také moderátorkou podcastu Hitrádia „Poslouchej mě!“, kde v tandemu s Tomášem Klusem vede rozhovory s předními odborníky na dětskou duši. Společně se snaží nalézt cesty, jak dětem ulevit od jejich trápení a psychických problémů. Aktuálně si také můžete poslechnout její nový příběh, který napsala přímo pro Český rozhlas Dvojka, Hlavou ve stínu.

Struktura workshopu:

Děti si se svými pocity často neví rady. Cílem workshopu je pomoci dětem svým emocím porozumět, umět je vyjádřit i zvládnout. Naučit je, že všechny emoce jsou přirozené a žádná není „špatná”, že i emoce jako smutek či hněv jsou důležité a proč není dobré je za každou cenu potlačovat. Smyslem workshopu je podpora emocionální inteligence a odolnosti.

Na úvod se vzájemně představíme a zahrajeme si úvodní hru, během které budou dobrovolníci z řad dětí vyzvány, aby pantomimicky předvedly různé emoce a ostatní je budou hádat.

Následovat bude krátké povídání o tom, co to emoce vlastně jsou, proč je máme a proč jsou důležité. Budeme o emocích diskutovat – kdy cítíte hněv, kdy smutek, kdy strach, stesk, kdy radost? Co se s námi při těchto emocích děje, co nám přitom pomáhá? Proč je zdravé emoce vyjádřit? Jak poznáte, když je někdo smutný/vzteklý/veselý?

Další část workshopu se zaměří na to, proč je důležité a zdravé emoce vyjádřit. Můžeme zkusit různé způsoby: vyjádřit emoce slovně nebo fyzickou aktivitou, můžeme je zkusit nakreslit…

Probereme také to, jak emoce zvládat. Zkusíme si hluboké dýchání, relaxační techniky nebo způsob, jak o emocích mluvit s druhými.

Nakonec si budeme povídat o tom, jak jsme se během workshopu cítili, a jak se cítíme teď.

Pořad proběhne česky.

Pořad vzniká ve spolupráci s Muzeem města Brna a Arnoldovou vilou.

Lístky (290 Kč) je možné zakoupit zde.

Datum

29.06.24
Expired!

Čas

10:00

Štítky

workshop

Umístění

Arnoldova vila
Drobného 299/26
 
Podpořte nás
Sleva pro hosty festivalu u partnerského hotelu Barceló Brno Palace