Walter Ottolenghi: O naději v čase železné opony
Domů Events Walter Ottolenghi: O naději v čase železné opony

Walter Ottolenghi: O naději v čase železné opony

Autorské představení knihy, která obsahuje strhující svědectví o utajovaných cestách desítek mladých Italů z katolického hnutí Comunione e Liberazione od závěru 60. do konce 80. let 20. století na pomoc křesťanům za železnou oponou. Nejvíce prostoru se věnuje návštěvám Čech a Moravy, včetně bezpočtu příhod a setkání se širokým spektrem našich disidentů, od Josefa Zvěřiny po Václava Havla. Jedním z plodů těchto přátelství bylo první světové vydání Havlovy Moci bezmocných tiskem (a to v italském překladu 1979 péčí nakladatelství CISL Forlì). I pasáže věnované ostatním zemím jsou mimořádně zajímavé: díky kontaktům autora a jeho přátel s Polskem se např. v roce 1978 dostal do nejužšího okruhu kandidátů na papeže Karol Wojtyła. Jeho zvolení bylo začátkem konce komunistických režimů.

Walter Ottolenghi (Milán, 1948) vyučoval na Italském kulturním institutu v Praze v letech 1972-73. Zastával manažerské a vrcholové pozice v italských a mezinárodních finančních společnostech a manažerské pozice v profesních a obchodních asociacích.

Vstup zdarma. Omezená kapacita. Doporučujeme rezervaci níže na této stránce. Pořad bude uváděn v italském jazyce se simultánním tlumočením do českého a německého jazyka.

Datum

22.06.24
Expired!

Čas

19:00

Umístění

barokní refektář Augustiniánské opatství
Mendlovo nám. 1
 
Podpořte nás
Sleva pro hosty festivalu u partnerského hotelu Barceló Brno Palace