Pouť smíření
Domů Events Pouť smíření

Pouť smíření

Tradiční pouť smíření v letošním roce obohatí účast kardinála Pierbattisty Pizzabally, který se po útoku Hamásu na Izrael v říjnu 2023 nabídl výměnou za unesené děti.
Již po osmnácté se vydáme po stopách více než dvaceti tisíc Brňanů, kteří byli před 79 lety hnáni směrem k rakouským hranicím. Zatímco práceschopní muži museli zůstat ve městě na nucené práce, do průvodu byly nahnány ženy, děti a starci. Na cestě a v následujících dnech a týdnech útrapám podlehlo nejméně 1700 z nich.
Před devíti lety brněnští zastupitelé v souvislosti s touto poutí přijali Deklaraci smíření a společné budoucnosti, která se stala historickým milníkem v procesu vypořádávání se české společnosti s touto kapitolou našich dějin.

Od roku 2015 putujeme symbolicky proti směru historického pochodu, tedy od hromadného hrobu v Pohořelicích zpět do zahrady augustiniánů na Starém Brně. Také letošní Pouť bude jedinečným zážitkem a příležitostí pro neopakovatelná setkání. Akce se zúčastní pamětníci i osobnosti veřejného života z České republiky, Německa a Rakouska. Formou stánků se představí a doprovodný program nabídnou organizace činné na poli česko-německých a česko-rakouských vztahů. Zahájení se zúčastní kněz a teolog Tomáš Cyril Havel z Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti.

Letošní pouť smíření bude výjimečná díky přítomnosti kardinála Pierbattisty Pizzabally, velkopřevora Řádu Božího hrobu. Kardinál Pizzaballa je v současnosti Latinským patriarchou jeruzalémským. Po útoku Hamásu na Izrael v říjnu 2023 se nabídl výměnou za unesené děti držené teroristy. Naše putování bude proto vedle česko-německého smíření provázet také téma situace na Blízkém východě.

Pout smíření obohatí vystoupení stuttgartského seskupení Chor und Orchester des Königin Katharina Stift Gymnasiums Stuttgart.

Informace pro účastníky poutě budou podávány česky a německy.

Pořad finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Rezervovat událost

K dispozici Vstupenky: Neomezené
Vstupenka je vyprodána. Můžete vyzkoušet jinou vstupenku nebo jiné datum.

Datum

22.06.24

Čas

Celý den
Rezervovat
 
Podpořte nás
Podpořte nás