Od traumatu k naději
Domů Events Od traumatu k naději

Od traumatu k naději

Slavnostní zahájení

Od snahy rychle zachránit celý svět ke zkušenosti, že teprve uzdravení vlastního traumatu působí léčivě na okolí. Od chytrosti k moudrosti. Od karambolů k poznání, že pro druhé tu může být jen ten, kdo zná své zdroje a pravidelně z nich čerpá. Umění být: od traumatu k naději. Také letošní ročník Meeting Brno pokračuje v tradici zahajovací diskuze, která otevře hlavní dramaturgickou linku festivalu.

Diskuzi se čtyřmi výjimečnými hosty – lékařkou Rolou Hallam, filozofkou Alicí Koubovou, influencerem Karlem „Kovy“ Kovářem a Marcelou Murgašovou – budou moderovat Martina Viktorie Kopecká a David Macek.

Večer bude pokračovat afterparty. Na místě bude možné zakoupit občerstvení.

Dr. Rola Hallam je oceňovaná lékařka, životní koučka, která se zabývá traumatem, řečnice, sociální podnikatelka a humanitární pracovnice. Je vyhledávanou transformační řečnicí, která vystupovala na světových pódiích s prezidenty, celebritami i občanskými aktivisty. Její online přednášky byly zhlédnuty více než 11 milionkrát a inspirovaly tisíce lidí k tomu, aby se stali tvůrci změn. Byla oceněna několika cenami a je také první syrskou TED Fellow a zakladatelkou CanDo – humanitární organizace podporující zdravotnické a humanitární pracovníky v první linii, kteří zachraňují životy dětí ve válkou zničených komunitách. V Sýrii pomohla postavit 7 nemocnic, včetně vůbec první nemocnice financované z crowdfundingu, které dohromady zasáhly více než 4 miliony lidí.

 

Karel „Kovy“ Kovář, influencer, moderátor a autor populárních videí. Ve své tvorbě se věnuje aktuálním společenským či politickým tématům. V roce 2016 obdržel ocenění Blogger roku. Časopis Forbes jej zařadil na 17. místo mezi nejvlivnějšími českými osobnostmi na sociálních médiích. V roce 2017 se umístil na 20. místě v žebříčku „30 pod 30“, což jej řadí mezi 20 nejtalentovanějších Čechů mladších 30 let. Zvlášť pozoruhodná je televizní dokumentární série „Kovy řeší historii“, která se zabývá problémy výuky moderní historie ve školách. Kovy zručně kombinuje informace s zábavou, vyvolává emoce a vyvrací společenské mýty. Podstatné zejména je, že Karel KOVY Kovář je nejvýraznějším hlasem Generace Z v České republice.

 

Alice Koubová, filozofka a matematička. Alice Koubová prohlubuje spolupráci mezi vědou a uměním. Zabývá se společenským a kulturním kontextem otázek, jak hodnotíme sílu, slabost, zranění, bezmoc či historická a společenská traumata. Působí na Filozofickém ústavu Akademie věd ČR a na Akademii múzických umění.

 

Marcela Murgašová, výkonná ředitelka Nadace BLÍŽ K SOBĚ. Absolvovala řadu psychologických výcviků (Gestalt výcvik pro pomáhající profese, výcvik pro kouče Positive Intelligence, výcvik Trauma informed leadership for women). Pořádá kurzy mindfulness a meditace. Vede rovněž kurz Trauma respektující přístup v řešení náročného chování dětí pro učitele.

Pořad proběhne česky a anglicky a do těchto jazyků bude simultánně tlumočen.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

21.06.24

Čas

19:30 - 23:30

Štítky

diskuze

Umístění

Kraví hora
616 00 Brno-Žabovřesky
 
Podpořte nás
Podpořte nás