Od traumatu k naději
Domů Events Od traumatu k naději

Od traumatu k naději

Slavnostní zahájení

Od snahy rychle zachránit celý svět ke zkušenosti, že teprve uzdravení vlastního traumatu působí léčivě na okolí. Od chytrosti k moudrosti. Od karambolů k poznání, že pro druhé tu může být jen ten, kdo zná své zdroje a pravidelně z nich čerpá. Umění být: od traumatu k naději. Také letošní ročník Meeting Brno pokračuje v tradici zahajovací diskuze, která otevře hlavní dramaturgickou linku festivalu.

Diskuzi se čtyřmi výjimečnými hosty – lékařkou Rolou Hallam, filozofkou Alicí Koubovou, influencerem Karlem „Kovy“ Kovářem a Marcelou Murgašovou – budou moderovat Martina Viktorie Kopecká a David Macek.

Večer bude pokračovat afterparty. Na místě bude možné zakoupit občerstvení.


Dr. Rola Hallam je oceňovaná lékařka, životní koučka, která se zabývá traumatem, řečnice, sociální podnikatelka a humanitární pracovnice. Je vyhledávanou transformační řečnicí, která vystupovala na světových pódiích s prezidenty, celebritami i občanskými aktivisty. Její online přednášky byly zhlédnuty více než 11 milionkrát a inspirovaly tisíce lidí k tomu, aby se stali tvůrci změn.

Byla oceněna několika cenami a je také první syrskou TED Fellow a zakladatelkou CanDo – humanitární organizace podporující zdravotnické a humanitární pracovníky v první linii, kteří zachraňují životy dětí ve válkou zničených komunitách. V Sýrii pomohla postavit 7 nemocnic, včetně vůbec první nemocnice financované z crowdfundingu, které dohromady zasáhly více než 4 miliony lidí.


Karel „Kovy“ Kovář  je jedním z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény a se svými více než 970 tisíci odběrateli probírá celospolečenská témata, politiku, finanční gramotnost, soukromí, či sociální sítě. Ale často i témata odlehčená. Časopis Forbes ho zařadil mezi 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Pravidelně moderuje benefiční koncerty Světlo pro Světlušku a vědecké Ceny Neuron. Vedl řadu rozhovorů mimo jiné s Jeho Svátostí Dalajlámou pro Knihovnu Václava Havla, bývalým Předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem pro Euronews či s prezidentem Petrem Pavlem. Zatančil si v pořadu Stardance a s Ivo Bystřičanem pro Českou televizi vytvořil dokumentární sondu do české výuky moderních dějin „Kovy řeší dějiny“. Je také autorem dvou bestsellerů: autobiografie OVŠEM a young adult fikce iPohádka. Nedávno představil svůj podcast LOG, déle než tři roky je součástí moderátorského tandemu podcastu LINKA.


Alice Koubová, filozofka a matematička. Alice Koubová prohlubuje spolupráci mezi vědou a uměním. Zabývá se společenským a kulturním kontextem otázek, jak hodnotíme sílu, slabost, zranění, bezmoc či historická a společenská traumata. Působí na Filozofickém ústavu Akademie věd ČR a na Akademii múzických umění.


Marcela Murgašová, výkonná ředitelka Nadace BLÍŽKSOBĚ, sociální pedagog. Absolvovala řadu psychologických výcviků (Gestalt výcvik pro pomáhající profese, výcvik pro kouče Positive Intelligence, výcvik Trauma informed leadership for women). Pořádá kurzy mindfulness a meditace, při kterých využívá hlavně práci s hlasem. Vede rovněž kurz Trauma respektující přístup v řešení náročného chování dětí pro učitele a Socio emoční učení pro učitele.

Pořad proběhne česky a anglicky a do těchto jazyků bude simultánně tlumočen.

Jak se k nám dostanete?

– z křižovatky ulic Údolní a Kraví hora
– MHD: tramvají č. 4, zastávka náměstí Míru

Lístky (390/440/490 Kč na sezení / 200 Kč na stání) je možné zakoupit zde.
Cena vstupenek zahrnuje sluchátka pro poslech tlumočení.
Studenti, senioři a lidé s průkazem ZTP mají slevu 50 %. bez sluchátek s překladem cena -20 Kč
Děti do 10 let bez nároku na sedadlo vstup zdarma.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

21.06.24

Čas

19:30 - 23:30

Štítky

diskuze

Umístění

Amfiteátr Kraví hora – Letní scéna Divadla Bolka Polívky
 
Podpořte nás
Podpořte nás