Deník jako součást pochopení světa i sama sebe
Domů Events Deník jako součást pochopení světa i sama sebe

Deník jako součást pochopení světa i sama sebe

Deník může být prostým záznamem života, ale také se může stát nástrojem pro přemýšlení, porozumění a exaktní zkoumání. Může být prostorem pro učení a učení se, líhní pro inovativní nápady nebo záchranným lanem v problematických osobních i profesních situacích. Deník může pomoci i při práci s kolektivem, umí zklidnit při on-line výuce, dokáže pomoci s uchopením kontroverzních témat v diskusích, zajistí bezpečné prostředí v situacích, kdy potřebujeme něco vyjádřit, ale nechceme to sdílet.
To vše vám na workshopu představíme. Vyzkoušíte si různé způsoby a techniky, jakými si lze deník psát, aby sloužil právě tomu vašemu účelu a přivedl vás k vašemu cíli.

Workshop povedou Lucie Jarkovská a Martina Nosková.
Předpokládaná délka programu jsou 3 hodiny.

Lucie Jarkovská je socioložka, která se zabývá genderově citlivým vzděláváním. V rámci Institutu SYRI rozvíjí možnosti využití deníkových metod ve výzkumu a vysokoškolské výuce a při skupinové práci. Popularizuje genderový a feministický výzkum ve stand up dvojici nazvané Duo docentky, která nedávno vydala knihu Feministkou snadno a rychle. Je autorkou knihy Gender před tabulí.

Martina Nosková je lektorka angličtiny a deníkových metod. Vede kurzy psaní deníku a popularizuje toto osobní psaní (journaling) v médiích. Zajímá ji využití deníkových metod v pedagogice, jak ve výuce samotné, tak jako součást wellbeingu ve školním prostředí.
Obě participují na výzkumu společenské resilience pod hlavičkou Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik.

Pořad proběhne česky.

Pořad vzniká ve spolupráci s Muzeem města Brna a Arnoldovou vilou.

Lístky (580 Kč) je možné zakoupit zde.
Studenti, senioři a lidé s průkazem ZTP mají slevu 50 %.

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

22.06.24

Čas

10:00

Štítky

workshop

Umístění

Arnoldova vila
Drobného 299/26
 
Podpořte nás
Podpořte nás