Svlékání – komentovaná prohlídka výstavy
Domů Events Svlékání – komentovaná prohlídka výstavy

Svlékání – komentovaná prohlídka výstavy

Výstava děl studentek Ateliéru tělového designu – subjektivní zkoumání historických momentů

Jak historie prochází kolem, zanechává za sebou svlečky. Svlékání živočichů probíhá většinou z důvodu dalšího růstu, stará kůže je jim malá. Na historické svlečky bychom neměli nahlížet pohrdavě. Svlékneme-li kůži, nezapomeneme, co jsme v ní prožili. Nová kůže poskytuje možnost růstu, ale také je omezená. I na ni jednou dojde a bude svlékána. Kůže i kabáty se časem proměňují.

Výstava Svlékání přináší pohled současných studentek Ateliéru tělového designu na vybrané historické události. Propojují minulé události se znaky současnosti, zkoumají téma historické pravdy, aktualizují zapomenuté a snaží se prezentovanými díly kráčet proti trendům, které mohou způsobovat zkreslené vnímání minulosti.

Výstava bude k vidění v prostorách opatství na Mendlově náměstí vždy v době konání ostatních akcí festivalu Meeting Brno na tomto místě. V sobotu 31/7 proběhne v rámci zakončení Poutě smíření v 19 h komentovaná prohlídka.

Vystavující:

Sára Hold (CZ)
Denie Kony (CZ, VN)
Eva Gatialová (SK)
Lisette Sivard (EST)

Pedagogické vedení projektu: Kristýna Kašparová, Erika Mészsárosová, Karolína Kohoutková, Lenka Klodová

Výstava se koná ve spolupráci s Fakultou výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně a Pamětí národa Jižní Morava.

Pořad proběhne v češtině a angličtině.

Datum

31.07.21
Expired!

Čas

19:00

Umístění

Augustiniánské opatství
Mendlovo nám. 1
 
Podpořte nás
Sleva pro hosty festivalu u partnerského hotelu Barceló Brno Palace