Poděkování
21. 9. 2020
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili pátého ročníku festivalu Meeting Brno. Pod mottem Vystup z řady proběhlo během července a září více než třicet pořadů, a to bylo možné jen díky řadě skvělých partnerů festivalu:
obec Brněnec, Divadelní soubor Eduarda Vojana Brněnec, Obec Troubky-Zdislavice, Paměť národa Jihomoravský kraj, Židovské muzeum v Praze – Jewish Museum in Prague, Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, Mikro-teatro, Divadlo Feste, Michal Záhora / Pulsar, Skautský institut v Brně, Společnost Kurta Gödela, Hvězdárna a planetárium Brno, Dopravní podnik města Brna, CM Pajtáš, Mendel festival, Mendelovo muzeum MU – Mendel Museum of Masaryk University, Czech National Trust, Muzeum města Brna, Vila Tugendhat, Kulturní centrum Josefa Arnolda, Vila Löw-Beer v Brně,
Muzeum Brněnska, Německý kulturní spolek regionu Brno.
K úspěšnému ročníku přispěli dále tito vzácní hosté festivalu a spolutvůrci:
Petr Ludwig, Martin Hausenblas, Tomáš Petříček – ministr zahraničí České republiky, Pavel Hověz, Francesca Šimuniová, Pavel Pola, Daniel Meron,
Saiid Hindam, Marek Jan Štěpán, Miriam Kolářová, Lenka Dusilová, Daniel Low-Beer, Daniela Hammer-Tugendhat, Ivo Hammer, Lukas Hammer, Eva Lustigová, Jana Vonášková-Nováková, Libuše Pančochová, Nicol Gale, Veronika Rút, Kateřina Hloušková, Táňa Klementová, Pavel Strašák, Eva Lietavová, Pavla Horáková, Ursula Wiegele, Alena Scheinostová, Matěj Spurný, Lukáš Houdek, Lothar König.
Za vynikající a trpělivou spolupráci na vizuální podobě festivalu děkujeme Martinu Hrdinovi a autorovi letošních videí Tuzkiczs Tuzskoff.
Za fotografie děkujeme Jakubu Šnajdrovi a Kláře Galle.
Za mediální podporu děkujeme České televizi, Českému rozhlasu, A2 kulturní čtrnáctideník, Radiu Proglas, KAM v Brně, GoOut, Powidl, Full Moon Magazine.
Realizaci festivalu umožnili svou finanční podporou: statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Česko-německý fond budoucnosti/ Deutsch-Tschechischer Zukunftsfonds, Interreg V-A Austria – Czech Republic, Rakouské kulturní fórum v Praze.
Pouť smíření 2020
11. 9. 2020



Hledá se rodina Hablinů
9. 9. 2020




Začíná druhá část festivalu
4. 9. 2020
„Ten, kdo zachrání jeden život, zachrání svět” Druhou část festivalu Meeting Brno otevřeme v 16 hodin debatou ve Vila Löw-Beer v Brně, kde se setká Eva Lustigová s Danielem Low-Beerem a společně otevřou téma příběhu „Schindlerových Židů“ a jeho odkazu pro budoucnost.
Následovat bude v 19 hodin Otevření stezky po stopách rodiny Löw-Beer a koncert ve vile Tugendhat. Kapacita koncertu je již naplněna. Zítra vás srdečně zveme do Brněnce, čeká vás jedinečný zážitek! Lístky jsou dostupné zde.
Vzpomínka Reny Finder
2. 9. 2020
Uviděla jsem ty kilometry plotů z ostnatých drátů a tisíce gestapáků se psy, kteří neustále štěkali… Když jsem zvedla oči, uviděla jsem nápis AUSCHWITZ-BIRKENAU…”, vzpomíná Rena Finder pro Meeting Brno.
Pozdrav od Thomase Keannelyho
2. 9. 2020
Thomas Keneally, autor knižní předlohy k filmu Schindlerův seznam a plánovaný vzácný host našeho festivalu, k nám bohužel kvůli omezením spojeným s koronavirovou pandemií nedorazí. Přesto vás spolu s ním zveme na páteční a sobotní program věnovaný příběhu „Schindlerových Židů“ a brněnecké továrny
Zahradní slavnost k poctě Marie von Ebner-Eschenbach
25. 8. 2020
Pouť smíření
25. 8. 2020
Příběh proslavené továrny pokračuje…
11. 8. 2020
Už 5. září se na vás těšíme v Brněnci s bohatým programem. Více informací najdete zde.
Festival Meeting Brno v září
27. 7. 2020
Děkujeme všem za účast na úžasné první části Festivalu Meeting Brno! Bylo to skvělé. Těšíme se na vás na druhé části od 4. do 14. září!




Pecha Kucha Night a sólo Lenky Dusilové
24. 7. 2020
Dnes se moc těšíme na PechaKucha Night představující brněnské paměťové projekty – proběhne v krásném prostředí augustiniánského opatství na Mendlově náměstí.💜 Třešnička na dortu: sólový koncert Lenka Dusilová.😍
16:00 komentovaná prohlídka opatství
17:30 komentovaná prohlídka výstavy „Šest žen. (Ne)známé z Brna 20. století.“
18:00 – 21:00 individuální prohlídky opatství
20:00 začátek PechaKucha Night / Lenka Dusilová sólo / Brno staví staré město
Pecha Kucha Night „Brno staví staré město“ představí
– bývalé věznice na Cejlu a její přeměně na Kreativní centrum
– Arnoldově vile & Centru dialogu Atelier 99
– Mendelově skleníku (od Chybik+Kristof Architects & Urban Designers) Ondrej Chybik
– Dokumentační centrum holocaustu na Moravě Martin Reiner
– Památník rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera v Brněnci – Daniel Low-Beer
Katedrála a mešita
22. 7. 2020
🟣Jakým způsobem podporují soužití různých náboženství Egypt, Izrael a Česká republika? Nejen o tom si dnes od 19:00 popovídají Martina Viktorie Kopecká, David Macek, J.E. E. Saïd Hindam – velvyslanec Egyptské arabské republiky v České republice, Tomáš Petříček – ministr zahraničí České republiky – a jeden další speciální host, kterého si necháváme jako překvapení.
🟣Podrobné info zde: https://bit.ly/Katedrála_a_mešita_mezináboženský_dialog
Záznam debaty Jak Češi nasadili světu roušku
22. 7. 2020
Na facebooku pro vás streamujeme zajímavé debaty z festivalu. Pokud jste nestihli skvělou debatu s Martinem Hausenblasem a Petrem Ludwigem, máte možnost ji zhlédnout zde.
Dnes se na vás těšíme v 17 hodin na procházce Jiná topografie města a v 19 hodin na debatě Katedrála a mešita s opravdu výjimečnými hosty. Jste srdečně zváni.
Festival Meeting Brno zahájen
21. 7. 2020
Máme radost!🎉 Včera jsme zahájili 5. ročník festivalu Meeting Brno 2020.💜 Program otevřela prezidentka festivalu, farářka Martina Viktorie Kopecká a společně se sociologem a terapeutem David Macek přívítali návštěvníky i vzácné hosty. K poslechu hrála cimbálová muzika CM Pajtáš.🎻
❗️Dnes vás čeká v 17:00 procházka po stopách Kurta Gödela a v 19:00 debata s konzultantem a publicistou Petrem Ludwigem a filantropem Martinem Hausenblasem. S Martinou Viktorií si budou povídat o tom, jak Češi nasadili celému světu roušku. Vstup volný. Akce se koná za každého počasí.
Více fotografií naleznete ve fotogalerii.
Procházka Po stopách Kurta Gödela
20. 7. 2020
I letos pro vás máme připravené procházky!💜
21. 7. / 17:00 Po stopách Kurta Gödela 👨🏻🏫
➤ Pozapomenutý brněnský rodák a jeden z největších myslitelů 20. století, přítel Alberta Einsteina. Všestranný vědec, jehož objev mezí mechanických procesů zásadně ovlivnil počátky počítačů v první polovině 20. století.
sraz před vilou Pellicova 8a
22. 7. / 17:00 Jiná topografie Brna 📚
➤ Literární procházka s texty Roberta Musila, Franze Schamanna, Richarda Schaukala, Karla Hanse Strobla, Karla Wilhelma Fritsche, Guido Glücka a Karla Kreislera. Sedm krátkých ukázek, sedm stanovišť v centru města, na nichž budou literární ukázky doplněny potřebným historicko-sociálním kontextem místa.
sraz před vstupem do Mahenova divadla
Více informací na www.meetingbrno.cz
Zahájení festivalu
14. 7. 2020
VYSTUP Z ŘADY! Moc se těšíme na zahajovací večer festivalu, kterým provede naše nová prezidentka, farářka Martina Viktorie Kopecká.💜 Buďte u toho s námi.
❓KDY❓ 20. července od 18 hodin v areálu augustiniánského opatství na Mendlově náměstí.
👉 Martina Viktorie Kopecká pozve k rozhovoru první hosty festivalu. Kněz Pavel Hověz se s námi podělí o silný příběh nového kostela blahoslavené Marie Restituty v Brně na Lesné. Benediktinka Francesca Šimuniová a převor bosých karmelitánů Pavel Pola odhalí plány „pouti smíření“ ze Staroměstského náměstí na Bílou horu v době 400. výročí bitvy. Součástí večera bude vystoupení cimbálové muziky Pajtáš.
Událost ➤ Meeting Brno – Červenec 2020 / 1. část
Web ➤ www.meetingbrno.cz
Tři dny s Martinou Viktorií Kopeckou
17. 7. 2020
3 DNY s prezidentkou festivalu, farářkou Martinou Viktorií Kopeckou.💜👇
➤ 20. 7. Zahájení festivalu + diskuse
Moderuje: Martina Viktorie Kopecká
Hosté:
Kněz Pavel Hověz pohovoří o příběhu nového kostela blahoslavené Marie Restituty v Brně na Lesné.
Benediktinka Francesca Šimuniová a převor bosých karmelitánů Pavel Pola odhalí plány „pouti smíření“ ze Staroměstského náměstí na Bílou horu v době 400. výročí bitvy.
➤ 21. 7. Diskuse – Jak Češi nasadili světu roušku. Revize času korony.
Moderuje: Martina Viktorie Kopecká
Host: Petr Ludwig, konzultant, publicista a autor knihy Konec prokrastinace
➤ 22. 7. Katedrála a Mešita. Mezináboženský dialog.
Moderují: Martina Viktorie Kopecká a David Macek – sociolog a terapeut
Hosté:
E. Saïd Hindam – velvyslanec Egyptské arabské republiky v České republice
Tomáš Petříček – ministr zahraničí České republiky
Daniela Hammer-Tugendhat zve na festival
11. 7. 2020
Letošní ročník festivalu Meeting Brno s podtitulem Vystup z řady tematizuje význam sebereflexe a sebevědomí pro vyspělou a odpovědnou občanskou společnost. Jak se toto téma dotýká patronky letošního ročníku festivalu, paní Daniely Hammer-Tugendhat?
Spot Meeting Brno 2020
8. 7. 2020
Spot pro letošní ročník festivalu Meeting Brno je na světě. My se na něj nemůžeme vynadívat. Jak to máte vy?
Uctění památky obětí z let 1939 – 1945
30. 6. 2020
S panem velvyslancem SRN Christophem Israngem jsme 29. června 2020 uctili památku obětí z let 1939 – 1945 v Kaunicových kolejích a na Mendlově náměstí. Společně si připomeneme utrpení obětí i během festivalu v Kaunicových kolejích 11. září a při Pouti smíření 12. září.
Programová brožura 2020
18. 6. 2020
Podívejte se na programovou brožuru festivalu Meeting Brno 2020!
Příběh proslavené továrny pokračuje
6. 6. 2020
„Jsem nesmírně vděčný za to, že se rodina Löw-Beer a komunita místních okolo továrny v Brněnci spojily, aby zachránily místo, kde bylo zachráněno 1200 Židů z Schindlerova seznamu,“ nechal se slyšet Liam Neeson, představitel Oskara Schindlera ze Spielbergova filmu.
I vy budete mít v rámci zářijové části Meetingu Brno, přesněji 5. září 2020, možnost poznat areál bývalé továrny v Brněnci, kterým vás provede vnuk předválečných majitelů továrny a současný majitel areálu Daniel Low Beer. Podrobnosti a možnost zakoupit vstupenky na tuto ojedinělou akci už brzy!
Skromná pouť smíření v Postoloprtech
5. 6. 2020
Podívejte se na fotogalerii z pietního setkání v Postoloprtech. Více najdete v tomto článku.
Pieta v Postoloprtech
1. 6. 2020
Zveme vás ve čtvrtek 4. června od 11 hodin na pietní setkání do Postoloprt.
Památku obětí masakru uctíme postupně na místě bývalých kasáren, bývalé bažantnice a na hřbitově (vyznačeno na mapě zde).
Vzpomínka Horsta Morawka na Brno
30. 5. 2020
„Poslední film jsem v Brně viděl v kině Edison na Dornychu, zrovna hrál Vlasta Burian,” vzpomíná Horst Morawek, který v Brně žil od svého narození v roce 1924 až do začátku druhé světové války. Dodnes má před očima třeba to, jak si cestou ze školy hrál s opadanými květy sakury na Husově ulici nebo chodil na Mikuláše k českým sousedům.
Horstova žena Florentine byla mezi těmi, kdo ve dnech 30.–31. května 1945 šli v takzvaném brněnském pochodu smrti. Takto byla přesně před 75 lety vysídlena značná část německojazyčného obyvatelstva Brna.
Horst Morawek přesto nezahořkl a navzdory dlouholetému životu v Německu se stále cítí být Brňanem. „Čím starší jsem, tím větší ten stesk po domově je,” říká v souvislosti s rodným městem a těší se na letošní Pouť smíření, která proběhne 12. září. A my se těšíme na něj a na další naše přátele nejen z Ackermann-Gemeinde, Sudetendeutsche Landsmannschaft, Seliger Gemeinde.
Divoký odsun
29. 5. 2020
„Nemístný soucit ohrožuje každého z nás,” píše se v dopise brněnské Československé strany národně-socialistické, která žádá Národní výbor o radikální vyřešení „německé otázky”.
Dnes je tomu právě 75 let ode dne, kdy tento dokument vznikl. V dalších dnech, 30. a 31. května 1945, následoval divoký odsun značné části německojazyčného obyvatelstva Brna známý také jako brněnský pochod smrti.
Literární soutěž
28. 5. 2020
„Revmatismu a pravé lásce člověk věří, jen když na ně trpí,” napsala Marie von Ebner-Eschenbach (1830-1916), rakouská spisovatelka původem ze Zdislavic u Kroměříže nominovaná dvakrát na Nobelovu cenu za literaturu. Na její počest je vyhlášena literární soutěž pro dospělé i děti.
✍️Marie von Ebner-Eschenbach vynikla jako autorka nadčasových aforismů a cenné jsou také její deníky. Právě to jsou dvě soutěžní kategorie, ze kterých můžete vybírat.
?Chcete vědět víc – třeba co můžete vyhrát? Podrobnosti tady: http://literarnisoutez.cz/
Vyhlášení výsledků soutěže proběhne přímo na jejím zámku….
?Pozor, soutěžní příspěvky posílejte do 30. 6. 2020 na adresu soutez@literarnisoutez.cz!
75. výročí konce 2. světové války
8. 5. 2020
Dnes si připomínáme 75 let od konce druhé světové války. Období války a měsíců po ní následujících znamenalo tragický konec historického soužití českých, německých a židovských obyvatel Brna. Snažme se na naši historii nezapomínat a pracovat na dobrých vztazích s lidmi všech kultur, jazyků a vyznání – každý podle svých možností.
V rámci letošního Meetingu Brno si 75. výročí ukončení války připomeneme zejména dvěma velkými událostmi, odloženými na září tohoto roku:
5. září programem pořádaným v areálu bývalé „Schindlerovy továrny“ v Brněnci
12. září Poutí smíření z Pohořelic do Brna.
Nový termín festivalu
28. 4. 2020
I nám vzhledem k okolnostem nezbylo než posunout květnový termín festivalu, ale nezoufejte! Odříkaného Meetingu největší krajíc.
Festival jsme rozdělili na dvě části:
?20. – 25. července
?3. – 14. září
Těšte se třeba na Pecha Kucha Night věnovanou paměťovým projektům, talkshow #husitkatolik, premiérové představení Divadla Feste, procházku po stopách Kurta Gödela, na nová setkání se členy rodin Tugendhat a Löw-Beer nebo Pouť smíření, která letos proběhne 12. září.
Podrobnosti brzy!
Povídka Viktora Horvátha
20. 4. 2020
V aktuálním vydání A2 kulturní čtrnáctideník najdete povídku maďarského spisovatele Viktora Horvátha, který byl rezidentem Meetingu Brno 2019.
Vedle účasti na festivalových pořadech pracoval během svého pobytu v Brně hlavně na překladu Miltonova Ztraceného ráje, což se promítlo právě i do povídky ?Mýtus o Rajské zahradě.
Köszönöm, Viktor!
Krásné Velikonoce
12. 4. 2020
Meeting Brno Vám přeje krásné svátky i bez koledníků?!
Když tu máme ty Velikonoce…Chtěli bychom se s Vámi podělit o milou vzpomínku na to, jak se naši kolegové Martina Viktorie Kopecká a David Macek letos na Popeleční středu (26. února) jako členové české ekumenické výpravy setkali s papežem Františkem.
??Svatý otec od naší delegace dostal knihy o Josefu Toufarovi a Václavu Havlovi v italštině?.
„Papež nás povzbudil, abychom v duchu bratrství usilovali o smíření vzájemných konfliktů z minulosti,“ vzpomíná na setkání David Macek.
Nebát se
31. 3. 2020
„V tyto mimořádné dny se setkáváme s dosud nepoznaným. Krom jiného se učíme nově důvěřovat sobě i druhým lidem. Realita dává lekci naší víře ve smysl života, staví nás před situace, ze kterých máme obavy. Více než kdy jindy žijeme přítomností a všímáme si hodnot, na které jsme v pohodlí a pocitu neohrozitelnosti zapomínali. Vracíme se k základním otázkám. Abychom obstáli, potřebujeme hledat a nacházet „havlovskou“ naději: důvěru, že věci mají smysl bez ohledu na to, jak to všechno dopadne,“ říká ? Martina Viktorie Kopecká, farářka a prezidentka našeho festivalu. Martina přijala spolu s dalšími osobnostmi pozvání do speciálního vydání pořadu Fokus VM, jehož podtitulem je Nebát se?️. Přímý přenos z Centra současného umění DOX můžete sledovat ?dnes od 20.05 na ČT1.
/Foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie/
Vystup z řady
30. 3. 2020
Letošní ročník festivalu Meeting Brno má motto ?Vystup z řady. Chceme se věnovat tomu, jak důležité je vyrovnat se s vlastní minulostí, abychom dokázali čelit výzvám současnosti. Chceme vám představit několik skvělých paměťových projektů, které v Brně a okolí vznikají. Chceme připomenout pozapomenuté příběhy velkých brněnských osobností, které nás mohou inspirovat.
?Ještě před měsícem jsme netušili, v jaké situaci se všichni ocitneme. Aktuálně pokračujeme v přípravách programu pro plánovaný termín festivalu od 22. května. Zatím však není jisté, jak moc budeme muset plány měnit. Mějte s námi prosím trpělivost, brzy snad budeme moudřejší.
?Přejeme vám klidnou mysl a zdraví!
Martina Viktorie Kopecká – prezidentka festivalu
25. 2. 2020
Martina Viktorie Kopecká prezidentkou „festivalu smíření“ Meeting Brno.
Charismatická husitská farářka Martina Viktorie Kopecká z ženevského vedení Světové rady církví, která se v minulosti na pozvání papeže Františka zúčastnila jako jediná vysvěcená žena biskupské synody ve Vatikánu, se ujímá vedení „festivalu smíření“ Meeting Brno.
„Služba předsedkyně komise mládeže Světové rady církví mě přivádí na místa poznamenaná utrpením, rozdělením a otevřenými konflikty – od Kolumbie přes uprchlické tábory v Jordánsku až po demilitarizovanou zónu mezi Severní a Jižní Koreou. Ve festivalu Meeting Brno, který jako plod česko-německého Roku smíření 2015 originálně rozvíjí mezikulturní, ekumenický a mezináboženský dialog, nacházím od svého loňského zapojení platformu, jakou naše země v této době potřebuje. Brněnská metoda smíření, založená na společném putování a nových dotecích starých dějinných traumat, je mimořádně inspirativní jak mezinárodně, tak třeba i v severních Čechách“, říká rodačka z husitských Loun, v jejichž sousedství se odehrál před 75 lety dosud tabuizovaný Postoloprtský masakr.
Témata, kterými se Meeting Brno dlouhodobě zabývá, představuje Martina Viktorie Kopecká v rámci potulné talkshow #husitkatolik s David Macek, iniciátorem a viceprezidentem festivalu. Linkou, která vede letošním programem, je i esej Václava Havla Moc bezmocných, o níž v Itálii v loňském roce vznikla výstava představená v rámci Meetingu Rimini, kde vzbudila velkou pozornost u mezinárodního publika a následně byla přeložena do několika jazyků. V roce 2020 přichází výstava o živém odkazu Václava Havla i na květnový Meeting Brno a v červnu do Valdštejnských zahrad Senátu PČR, aby Havlovými slovy zvala tváří v tvář zdánlivě neotřesitelným mocnostem k “životu v pravdě”.
Martina Viktorie Kopecká slouží jako farářka Církve československé husitské, svým působením osobitě poukazuje na duchovní přesahy každodennosti. Je patronkou sdružení yourchance, které se stalo českým lídrem ve výuce finanční gramotnosti a doprovázení mladých lidí z dětských domovů v prvních letech samostatného života. Knižní bestseller „Velké ženy z malé země“ ji řadí mezi 33 nejvýznamnějších českých žen, je rovněž ambasadorkou manažerské platformy Všem ženám.
Meeting Brno proběhne letos ve dnech 22. – 31. května popáté. Festival vzešel z „Roku smíření“, který v roce 2015 inicioval Petr Kalousek, dnešní ředitel Meetingu Brno. Město Brno tehdy oficiálně vyjádřilo lítost nad divokým odsunem německojazyčného obyvatelstva: „Vyjadřujeme přání, aby všechny minulé křivdy mohly být odpuštěny a abychom se nezatíženi minulostí a ve vzájemné spolupráci obraceli ke společné budoucnosti.” (Deklarace smíření a společné budoucnosti, Brno 2015). Jedním z nejvýraznějších momentů v historii festivalu bylo v roce 2017 setkání 110 členů původně brněnských rodin Tugendhatů, Low-Beerů a Stiassnych, které otevřelo novou etapu spolupráce.
Pro ročník 2020 se kromě havlovské výstavy „Moc bezmocných“ chystá například setkání v Arnoldově vile, kde část rodiny Tugendhatů a Löw-Beerů žila, program v Mendelově skleníku, kde vznikaly první objevy genetiky, zapojí se Dokumentační centrum Holocaustu na Moravě, velký projekt spisovatele Martin Reiner. Vrcholem festivalu bude promítání filmu Schindlerův seznam přímo v Brněnci, v prostorách bývalé fabriky, kde Daniel Low-Beer buduje se svou nadací velký památník.
foto: David Neff
We remember
27. 1. 2020
„Get it all on record now – get the films – get the witnesses – because somewhere down the road of history some bastard will get up and say that this never happened,” prohlásil údajně americký generál Dwight D. Eisenhower v roce 1945 při pohledu na lidské utrpení v jednom z německých koncentračních táborů. Dnes si připomínáme 75. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. V květnu téhož roku dorazila Rudá armáda i do Brněnce v okrese Svitavy, kde se nacházela „Schindlerova fabrika”, v níž bylo za války zachráněno před jistou smrtí více než 1000 Židů. Příběh tohoto místa si připomeneme přímo v bývalé továrně v rámci Meetingu Brno 2020. #weremember
Připomínka 30. výročí sametové revoluce
17. 11. 2019
Dnes slavíme 30 let od sametové revoluce! Připoměňte si s námi u příležitosti dnešního výročí záznam diskuse Disent v Brně, která byla součástí Meetingu Brno 2019. Měli jsme tu čest přivítat Annu Šabatovou, Milana Uhdeho, Petra Pospíchala, Petra Fialu, Jana Kratochvíla a Petra Oslzlého. Přejeme hezký sváteční večer.
Mezinárodní ocenění EFFE 2019/2020
22. 10. 2019
Je nám ctí, že patříme mezi 26 českých festivalů, které získaly evropské ocenění EFFE 2019-2020 – evropskou značku kvality, kterou jednou za dva roky uděluje European Festivals Association (EFA) za podpory European Commission a European Parliament. Pro Meeting Brno je to velká radost a motivace do dalších ročníků. Děkujeme také Culture Matters za perfektní organizaci.
Dalšími oceněnými jsou například festivaly Pražské jaro, Khamoro, Tanec Praha, Letní Letná, Cirkulum, Malá inventura, Festival outdoorových filmů, Theatrum Kuks, KoresponDance, Divadelní Flora a řada dalších.
Ulička Kurta Gödela
29. 8. 2019
Od úterka máme v Brně uličku Kurta Gödela – spojuje ulice Pekařskou a Husovu. Jsme rádi za připomínku velkého brněnského rodáka a děkujeme za celou iniciativu Hvězdárna a planetárium Brno a Společnosti Kurta Gödela. Jeden z nejvýznamnějších logiků všech dob a přítel Alberta Einsteina se narodil v rodině ředitele brněnské textilní továrny, absolvoval v Brně gymnázium a na další studia odešel do Vídně.
Závěrečné video
25. 6. 2019
》Posíláme vám ohlédnutí za 4. ročníkem festivalu Meeting Brno 2019!《 Ještě jednou srdečně děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na společná setkání zase za rok! Video
Poděkování
11. 6. 2019
Čtvrtý ročník festivalu Meeting Brno skončil a rádi bychom poděkovali všem návštěvníkům, hostům, ale také lidem, kteří se podíleli na jeho realizaci. Dvanáct měsíců příprav vyústilo v krásných dvanáct dní, kdy jsme se všichni společně setkávali na nejrůznějších akcích programu. Máme radost, že jste u toho byli s námi, a věříme, že se nám opět podařilo nabídnout řadu příjemných setkání s inspirativními osobnostmi i zajímavými tématy. Těšíme se za rok na viděnou!
Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu a všem, kteří se podíleli na vzniku letošního ročníku!
Mnohokrát děkujeme Paměť národa Jihomoravský kraj a jmenovitě Davidovi Butulovi, se kterými jsme společně vytvořili audiovizuální výstavu Brno osvobozené!? Expozice je otevřena až do 28. června!
Speciální dík patří Martin Hrdina za jedinečnou vizuální podobu festivalu a účinkujícím v našich videospotech – Adéla Elbel, Táňa Malíková, Milan Uhde a Michal Isteník. Za režii a kameru Zbyněk Raušer.
Srdečné poděkování posíláme také našim hostům: Marcin Zarzeczny, Viktor Horváth, Karel Schwarzenberg, Milan Uhde, Anna Šabatová, Jan Kratochvil, Petr Oslzlý, Petr Fiala, Martyna Bunda, Petra Hůlová, Tanja Dückers, Halyna Kruk, Alexandra Salmela, Jiří Šedivý, Velké ženy z malé země, Martina Viktorie Kopecká, Jana Merunková, Tomáš Holub, Michal Záhora / Pulsar, Daniel Low-Beer, Stuttgarter Hymnus-Chorknaben, Miriam Kolářová, Petr Hladík, Kateřina Turečková, Michal Konečný, Jan Hanák a další.
Děkujeme zahraničním partnerům: Zentrum für Migrationsforschung, Ackermann-Gemeinde, Österreich Institut Brno, Meeting Rimini, New York Encounter
Srdečně děkujeme našim mediálním partnerům: Česká televize, Voxpot, A2 kulturní čtrnáctideník, Full Moon Magazine, Radio Proglas
Moc děkujeme všem spřáteleným institucím: Masarykova univerzita, Univerzitní kino Scala, Divadlo Husa na provázku, Schrott Gallery, Divadlo Feste, ProART, Větrné mlýny, Sokol Brno I, Divadelní svět Brno, Občanské sdružení Paměť, HateFree Culture, Skautský institut v Brně, Muzeum romské kultury, Židovské muzeum v Praze – Jewish Museum in Prague, Festival Ghettofest, Německý kulturní spolek regionu Brno, spolek Kulturní centrum Josefa Arnolda, Buranteatr, Národní divadlo Brno, Moravská Galerie, Desert, Brno Expat Centre, Fakulta architektury VUT
A za záštitu a podporu velmi děkujeme primátorce statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a Bohumil Šimek – hejtman Jihomoravského kraje. Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brnu, Jihomoravskému kraji, Ministerstvu kultury České republiky, Nadaci DRFG a společnosti Metrostav.