Zachraňme Mosilanu!

„Při setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni na Meetingu Brno 2017 jsme konsternovaně sledovali destrukci většiny bývalých průmyslových areálů v Brně. Mosilana je jedním z mála, ne-li posledním ze zachovaných průmyslových komplexů, který má velký význam pro historii města Brna. Fabrika Maxe Kohna na Vlhké 21 patřila od roku 1919 Emilu Tugendhatovi a jeho synům Hansi a Fritzovi. V roce 1941 byla arizována, nacisty vyrabována a v roce 1946 znárodněna. Jako zástupci rodiny Tugendhat a držitelé Ceny města Brna z celého srdce podporujeme iniciativu k zachování tohoto komplexu.”

Vídeň 20. 3. 2021
Prof. Dr. Daniela Hammer-Tugendhat
Prof. Dr. Ivo Hammer

„Tyto budovy jsou součástí historického dědictví a měly by být začleněny do budoucí podoby lokality. Budou tak poskytovat mnoho autentických možností do budoucna. Byla by škoda přerušit spojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti.”

Ženeva 21. 3. 2021
Dr. Daniel Low-Beer

Jako spoluorganizátoři setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni a instituce spolupracující na zachování jejich odkazu v regionu – konverze továrny v Brněnci, projekt vily Cecílie Hože/Arnoldovy vily, turistická stezka po stopách rodin, vydání knihy Archy života – se rádi připojujeme k iniciativě spolku ZA BRNO. Zároveň si dovolujeme požádat současného majitele o uvážlivé nakládání s hodnotným areálem a nabízíme platformu pro případná setkání a jednání o podobě areálu vyhovující všem.

Sté výročí narození Marie Kudeříkové

Dnes si připomínáme sté výročí narození Marie Kudeříkové. Tato účastnice druhého odboje se narodila 24. března 1921 a byla popravena nacisty 26. března 1943. Za komunistického režimu byla heroizována, a po roce 1989 zapomenuta. Osobnost Marie Kudeříkové se stane jedním z výrazných témat letošního ročníku našeho festivalu, který se bude snažit připomenout její osobnost bez ideologického nánosu.

Meeting Brno 2021

Mottem festivalu Meeting Brno 2021 je „Pravda vítězí?“.✌️ Otazník v tomto případě není překlep – klademe si totiž otázku, jestli pravda nad lží nakonec skutečně zvítězí.🕊
Letošní ročník proběhne od 26. července do 1. srpna.
Sledujte náš web.

Ohlédnutí za rokem 2020

Uspořádat v letošním roce Meeting Brno nebylo úplně snadné, ale povedlo se.🙏 Více než 30 festivalových akcí přineslo nám a doufáme, že hlavně vám, nezapomenutelné zážitky, které v časosběrném videu zachytil Tomáš Bláha.

Jsme vděční, že pátý ročník našeho festivalu proběhl, i když jsme ho museli kvůli okolnostem termínově posunout a rozdělit na dvě části. Ještě jednou děkujeme všem za účast, spolupráci a podporu! Těšíme se na jaře 2021 zase na viděnou.👏