„Hoši, jdeme na to!” – druhý festivalový spot

Druhý spot pro letošní ročník našeho festivalu s mottem „Pravda vítězí” je na světě!

Pod vedením Tomáše Bláhy alias Tuzkiczs Tuzskoff vznikl za účasti a pomoci: Milana Němce, Daniela Gajdoše, Tomáše Slabiňáka, Roberta Vrby, Ivana Svárovského, Michala Zorníka, Jakuba Hovorky, Jana Sedláčka, HCM Warriors Brno, VSK Technika Hokej Brno, Tomáše Uhlíka, Filipa Hájka, Barbory Voříškové, Ivoše Voříška, Filipa Johánka, Petra Koleva, Ondřeje Suchánka ze společnosti HEXAR.cz , BIOFILMS RENTAL – nejdostupnější rental pro filmaře.. Děkujeme!

A co si myslíte vy? Je třeba říkat pravdu za každých okolností nebo jsou situace, kdy to úplně neplatí?

Mottem letošního festivalu je „Pravda vítězí?”. Co na to Ilona s Františkem z našeho videa? U společného stolu se ve spotu Tomáše Bláhy alias Tuzkiczs Tuzskoff potkali herci z předních brněnských divadel a malá Zoi.❤️ 

Za spolupráci děkujeme Viktoru Kuzníkovi, Janu Kolaříkovi, Tereze Marečkové, Kamile Valůškové, Marii Ludvíkové, Tomáši Bláhovi, Tomáši Uhlíkovi, Filipu Hájkovi, Barboře Voříškové, Ivoši Voříškovi, Filipu Johánkovi, Lucii Karpíškové, Petru Kolevovi, Zuzaně Fuksové, Barboře Těžké, Tomáši Kalouskovi, Лукаш Осолсобе a Ondřeji Suchánkovi ze společnosti HEXAR.cz za světla a BIOFILMS RENTAL – nejdostupnější rental pro filmaře. za techniku.🙏

„Při setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni na Meetingu Brno 2017 jsme konsternovaně sledovali destrukci většiny bývalých průmyslových areálů v Brně. Mosilana je jedním z mála, ne-li posledním ze zachovaných průmyslových komplexů, který má velký význam pro historii města Brna. Fabrika Maxe Kohna na Vlhké 21 patřila od roku 1919 Emilu Tugendhatovi a jeho synům Hansi a Fritzovi. V roce 1941 byla arizována, nacisty vyrabována a v roce 1946 znárodněna. Jako zástupci rodiny Tugendhat a držitelé Ceny města Brna z celého srdce podporujeme iniciativu k zachování tohoto komplexu.”

Vídeň 20. 3. 2021
Prof. Dr. Daniela Hammer-Tugendhat
Prof. Dr. Ivo Hammer

„Tyto budovy jsou součástí historického dědictví a měly by být začleněny do budoucí podoby lokality. Budou tak poskytovat mnoho autentických možností do budoucna. Byla by škoda přerušit spojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti.”

Ženeva 21. 3. 2021
Dr. Daniel Low-Beer

Jako spoluorganizátoři setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni a instituce spolupracující na zachování jejich odkazu v regionu – konverze továrny v Brněnci, projekt vily Cecílie Hože/Arnoldovy vily, turistická stezka po stopách rodin, vydání knihy Archy života – se rádi připojujeme k iniciativě spolku ZA BRNO. Zároveň si dovolujeme požádat současného majitele o uvážlivé nakládání s hodnotným areálem a nabízíme platformu pro případná setkání a jednání o podobě areálu vyhovující všem.

Dnes si připomínáme sté výročí narození Marie Kudeříkové. Tato účastnice druhého odboje se narodila 24. března 1921 a byla popravena nacisty 26. března 1943. Za komunistického režimu byla heroizována, a po roce 1989 zapomenuta. Osobnost Marie Kudeříkové se stane jedním z výrazných témat letošního ročníku našeho festivalu, který se bude snažit připomenout její osobnost bez ideologického nánosu.
Mottem festivalu Meeting Brno 2021 je „Pravda vítězí?“.✌️ Otazník v tomto případě není překlep – klademe si totiž otázku, jestli pravda nad lží nakonec skutečně zvítězí.🕊
Letošní ročník proběhne od 26. července do 1. srpna.
Sledujte náš web.

Uspořádat v letošním roce Meeting Brno nebylo úplně snadné, ale povedlo se.🙏 Více než 30 festivalových akcí přineslo nám a doufáme, že hlavně vám, nezapomenutelné zážitky, které v časosběrném videu zachytil Tomáš Bláha.

Jsme vděční, že pátý ročník našeho festivalu proběhl, i když jsme ho museli kvůli okolnostem termínově posunout a rozdělit na dvě části. Ještě jednou děkujeme všem za účast, spolupráci a podporu! Těšíme se na jaře 2021 zase na viděnou.👏