Aktuality

Hledáme programového ředitele/ředitelku

Výběrové řízení: programový ředitel/programová ředitelka festivalu Meeting Brno

Náplň práce: 
– stanovení programové vize festivalu
– rešerše potenciálních partnerů a účinkujících, kreativní dialog s nimi a vyjednávání podmínek spolupráce
– tvorba programového plánu, dramaturgie festivalu 
– spolupráce s produkcí festivalu: předání vstupních informací produkci, průběžná komunikace s produkcí, odpovědnost za úspěšnou realizaci akcí 
– spolupráce s festivalovým PR v oblasti mediálních výstupů, komunikace s médii a při tvorbě programové a bilanční brožury a textů anotací k pořadům
– spolupráce na tvorbě rozpočtu a v oblasti fundraisingu
– uvádění pořadů během festivalu

Požadujeme:
– praxi v řízení kulturních projektů
– orientaci v oblasti kultury a všeobecný přehled 
– zkušenosti s fundraisingem
– angličtinu na úrovni B2, němčina nebo další jazyk výhodou
– časovou flexibilitu
– kreativní myšlení
– týmová spolupráce
– komunikační a vyjednávací schopnosti

 Nabízíme:
– velmi kreativní práci
– účast na projektu mezinárodního významu s podporou města Brna a Jihomoravského kraje
– možnost realizace vlastních nápadů a vize směřování festivalu
– spolupráci se zahraničními partnery
– adekvátní finanční odměnu na bázi volné spolupráce
– flexibilní pracovní dobu
– zázemí kanceláře v centru Brna

Doba nástupu: srpen 2022. Přítomnost na festivalu 22.-31. 7. 2022 je žádoucí.

Prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu (max. 1 strana A4) do 27. 4. 2022 na adresu jobs@meetingbrno.cz.

Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru a požádáni o zpracování vize festivalu do roku 2025 (max. 2 strany A4).

„Hoši, jdeme na to!” - druhý festivalový spot

Druhý spot pro letošní ročník našeho festivalu s mottem „Pravda vítězí” je na světě!

Pod vedením Tomáše Bláhy alias Tuzkiczs Tuzskoff vznikl za účasti a pomoci: Milana Němce, Daniela Gajdoše, Tomáše Slabiňáka, Roberta Vrby, Ivana Svárovského, Michala Zorníka, Jakuba Hovorky, Jana Sedláčka, HCM Warriors Brno, VSK Technika Hokej Brno, Tomáše Uhlíka, Filipa Hájka, Barbory Voříškové, Ivoše Voříška, Filipa Johánka, Petra Koleva, Ondřeje Suchánka ze společnosti HEXAR.cz , BIOFILMS RENTAL – nejdostupnější rental pro filmaře.. Děkujeme!

A co si myslíte vy? Je třeba říkat pravdu za každých okolností nebo jsou situace, kdy to úplně neplatí?

Mottem letošního festivalu je „Pravda vítězí?”. Co na to Ilona s Františkem z našeho videa? U společného stolu se ve spotu Tomáše Bláhy alias Tuzkiczs Tuzskoff potkali herci z předních brněnských divadel a malá Zoi.❤️ 

Za spolupráci děkujeme Viktoru Kuzníkovi, Janu Kolaříkovi, Tereze Marečkové, Kamile Valůškové, Marii Ludvíkové, Tomáši Bláhovi, Tomáši Uhlíkovi, Filipu Hájkovi, Barboře Voříškové, Ivoši Voříškovi, Filipu Johánkovi, Lucii Karpíškové, Petru Kolevovi, Zuzaně Fuksové, Barboře Těžké, Tomáši Kalouskovi, Лукаш Осолсобе a Ondřeji Suchánkovi ze společnosti HEXAR.cz za světla a BIOFILMS RENTAL – nejdostupnější rental pro filmaře. za techniku.?

„Při setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni na Meetingu Brno 2017 jsme konsternovaně sledovali destrukci většiny bývalých průmyslových areálů v Brně. Mosilana je jedním z mála, ne-li posledním ze zachovaných průmyslových komplexů, který má velký význam pro historii města Brna. Fabrika Maxe Kohna na Vlhké 21 patřila od roku 1919 Emilu Tugendhatovi a jeho synům Hansi a Fritzovi. V roce 1941 byla arizována, nacisty vyrabována a v roce 1946 znárodněna. Jako zástupci rodiny Tugendhat a držitelé Ceny města Brna z celého srdce podporujeme iniciativu k zachování tohoto komplexu.”

Vídeň 20. 3. 2021
Prof. Dr. Daniela Hammer-Tugendhat
Prof. Dr. Ivo Hammer

„Tyto budovy jsou součástí historického dědictví a měly by být začleněny do budoucí podoby lokality. Budou tak poskytovat mnoho autentických možností do budoucna. Byla by škoda přerušit spojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti.”

Ženeva 21. 3. 2021
Dr. Daniel Low-Beer

Jako spoluorganizátoři setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat, Stiassni a instituce spolupracující na zachování jejich odkazu v regionu – konverze továrny v Brněnci, projekt vily Cecílie Hože/Arnoldovy vily, turistická stezka po stopách rodin, vydání knihy Archy života – se rádi připojujeme k iniciativě spolku ZA BRNO. Zároveň si dovolujeme požádat současného majitele o uvážlivé nakládání s hodnotným areálem a nabízíme platformu pro případná setkání a jednání o podobě areálu vyhovující všem.

Dnes si připomínáme sté výročí narození Marie Kudeříkové. Tato účastnice druhého odboje se narodila 24. března 1921 a byla popravena nacisty 26. března 1943. Za komunistického režimu byla heroizována, a po roce 1989 zapomenuta. Osobnost Marie Kudeříkové se stane jedním z výrazných témat letošního ročníku našeho festivalu, který se bude snažit připomenout její osobnost bez ideologického nánosu.