Budování českého a slovenského právního státu
Domů Events Budování českého a slovenského právního státu

Budování českého a slovenského právního státu

Jeden z velkých úkolů, který po listopadu 1989 stál před Českou i Slovenskou republikou, bylo příslovečné budování státu, a to zejména toho právního. Jak se podařilo vyrovnání s minulostí, nastavení nových mantinelů státní moci či prosazení lidských práv do našich právních řádů, budeme hovořit v instituci, která má za úkol chránit ústavnost, v sídle dříve federálního a dnes českého Ústavního soudu. Věnovat se budeme také naléhavým otázkám, které naše demokracie trápí v současnosti, ať už jde o křehkou nezávislost slovenské justice, vymahatelnost práva nebo snahy politiků ohýbat ústavní pravidla.

uvádí: Martin Kopa (soudce Krajského soudu v Brně) a Ivana Svobodová (redaktorka týdeníku Respekt)
hosté: Štefan Hríb (šéfredaktor týdeníku .týždeň), Katarína Javorčíková (soudkyně, členka slovenské Soudní rady), Jan Kysela (ústavní právník), Vojtěch Šimíček (soudce Ústavního soudu) a Petr Just (politolog)

Pořad proběhne jen v češtině.
Omezená kapacita. Pro účast je nezbytné si vstup rezervovat. Bez úplné rezervace (včetně uvedení celého jména a čísla občanského průkazu či pasu) a podstoupení prohlídky na místě (předložení občanského průkazu či pasu, průchod bezpečnostním rámem a kontrola zavazadel) bohužel nebude účast možná.
Kvůli kontrole doporučujeme přijít o 20 minut dříve.

Vyprodáno!

Datum

29.06.23
Expired!

Čas

18:00

Umístění

Ústavní soud
Joštova 8
 
Podpořte nás
Sleva pro hosty festivalu u partnerského hotelu Barceló Brno Palace