Autorské čtení a online setkání s Thomasem Keneallym
Domů Events Autorské čtení a online setkání s Thomasem Keneallym

Autorské čtení a online setkání s Thomasem Keneallym

Přímý přenos akce/stream můžete v době jejího konání sledovat a jazyk přenosu volit zde.

YouTube vysílání v originálním znění zde.
YouTube vysílání v češtině zde.
YouTube vysílání v angličtině zde.

První a jedinečná příležitost k setkání českého publika s autorem knižní předlohy filmu Schindlerův seznam. Australský prozaik a dramatik Thomas Keneally (*1935) přečte ze svého románu Schindlerova archa (1982), který získal prestižní Man Bookerovu cenu a stal se námětem k oscarovému filmu Stevena Spielberga. On-line rozhovor s autorem povede z vily Löw-Beer Daniel Low-Beer, jehož nadace nyní v prostoru bývalé továrny v Brněnci buduje Památník Schindlerovy archy a Löw-Beerovy textilky.

Tentýž den v době od 9:00 do 11:00 se ve vile Löw-Beer uskuteční veřejně přístupné natáčení rozhovoru Daniela Low-Beera s Thomasem Keneallym pro archiv nově vznikajícího muzea v Brněnci. Veřejnost tak bude mít příležitost nahlédnout do zákulisí příprav tohoto muzea.

Významnou spojitost má místo konání s knihou Thomase Keneallyho. Továrnu, kde Oskar Schindler zachránil 1200 životů, vlastnila rodina Löw-Beer. Provozovali ji až do roku 1938, kdy museli kvůli nástupu nacismu uprchnout do zahraničí. V roce 1944 sem začal Schindler svážet Židy z krakovského ghetta a zachránil je tak před jistým transportem do koncentračních táborů. Příběh se stal celosvětově známým díky Keneallyho knize Schindlerova archa a filmovému zpracování z roku 1994 s názvem Schindlerův seznam.

V roce 2017 festival Meeting Brno ve spolupráci s městem Brno uspořádal setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni. Daniel Low-Beer, pravnuk posledního předválečného majitele továrny, založil poté Nadační fond Archa – rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera.

Pořad proběhne v angličtině a bude tlumočen do češtiny.
Vstup zdarma. Omezená kapacita. Doporučujeme rezervaci.

Akci bude možno sledovat také on-line. Přístupy k přenosu viz výše.

Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

Datum

16.10.21
Expired!

Čas

11:00

Umístění

Vila Löw-Beer
Drobného 297
 
Podpořte nás
Podpořte nás