Patříme k sobě?
Domů Events Patříme k sobě?

Patříme k sobě?


Koupit vstupenky

 

Jedinečná diskuze prezidenta České republiky Petra Pavla a prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové zahájí letošní ročník festivalu Meeting Brno. Diskuze se zaměří na vztah našich dvou zemí 30 let po rozdělení Československa a odehraje se v zahradě vily Tugedhat a Löw-Beer. Tedy v místě, kde bylo vyhlášeno rozhodnutí o rozdělení Československa – rozhodnutí, které změnilo životy mnoha lidí.

 

Hlavy našich dvou států usednou k dialogu, který bude reflexí minulosti a nám pomůže pochopit, kdo jsme a kam směřujeme. Zaměří se ale také na současné výzvy a možnosti spolupráce mezi našimi dvěma státy. Přijďte se spolu s námi zúčastnit výjimečné události.

Na místě bude možné si zakoupit občerstvení.

Pořad bude simultánně tlumočen do angličtiny a němčiny.

uvádí: Martina Viktorie Kopecká a David Macek

hraje: Šmytec a Nebeská muzika

Pořad se koná ve spolupráci s Muzeem města Brna a Muzeem Brněnska. Generální partner dne je EcoInvestment Praha.

Zajímá vás další program, ve kterém se věnujeme vztahu Čechů a Slováků? Přijďte také na divadelní hru napsanou přímo pro festival Meeting Brno s názvem Dnes to rozdělíme, která prostřednictvím dialogu Václava Klause a Vladimíra Mečiara připomíná dny kolem rozdělení Československa, na diskuzi s patronkou letošního ročníku Andreou Růžičkovou Kerestešovou s názvem Česko – domov slovenský, na koncert slovenské písničkářky Katarzia a sbírejte spolu s námi Česko–slovenské příběhy.

  • 00

    dny

  • 00

    hodiny

  • 00

    minuty

  • 00

    vteřiny

Datum

22.06.23

Čas

16:30

Umístění

zahrada mezi vilami Löw-Beer a Tugendhat
 
Podpořte nás
Podpořte nás