Patříme k sobě?
Domů Events Patříme k sobě?

Patříme k sobě?

Jedinečná diskuze prezidenta České republiky Petra Pavla a prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové zahájila letošní ročník festivalu Meeting Brno. Diskuze byla zaměřena na vztah našich dvou zemí 30 let po rozdělení Československa a odehrála se v zahradě vily Tugedhat a Löw-Beer. Tedy v místě, kde bylo vyhlášeno rozhodnutí o rozdělení Československa – rozhodnutí, které změnilo životy mnoha lidí.

 

Hlavy našich dvou států usedly k dialogu, který byl reflexí minulosti a pomohl nám pochopit, kdo jsme a kam směřujeme. Zaměřila se ale také na současné výzvy a možnosti spolupráce mezi našimi dvěma státy. Online lze tuto výjimečnou událost sledovat ZDE

uvádí: David Macek

hraje: Šmytec a Nebeská muzika

Pořad se koná ve spolupráci s Muzeem města Brna a Muzeem Brněnska. Generální partner dne je EcoInvestment Praha.

Zajímá vás další program, ve kterém se věnujeme vztahu Čechů a Slováků? Přijďte také na divadelní hru napsanou přímo pro festival Meeting Brno s názvem Dnes to rozdělíme, která prostřednictvím dialogu Václava Klause a Vladimíra Mečiara připomíná dny kolem rozdělení Československa, na diskuzi s patronkou letošního ročníku Andreou Růžičkovou Kerestešovou s názvem Česko – domov slovenský, na koncert slovenské písničkářky Katarzia a sbírejte spolu s námi Česko–slovenské příběhy.

Datum

22.06.23
Expired!

Čas

16:30

Umístění

zahrada mezi vilami Löw-Beer a Tugendhat
 
Podpořte nás
Sleva pro hosty festivalu u partnerského hotelu Barceló Brno Palace