Po stopách minulosti v ulicích dneška
Domů Events Po stopách minulosti v ulicích dneška

Po stopách minulosti v ulicích dneška

IWalk je vzdělávací aktivita spojující unikátní filmové vzpomínky pamětníků holocaustu z celého světa s kontextem každodenního prostoru, ve kterém žijeme. Svědectví pamětníků tak zazní na místech, která nám umožní pochopit, že i náš dnešek je jen historií budoucnosti. Stejně jako my hodnotíme minulost, mohou naši potomci hodnotit naše vlastní rozhodnutí a činy – či nečinnost tváří v tvář zlu.

Jedním z míst, pro které vzniká nová procházka IWalk, je Brno. Ze spolupráce OpenEye z.s, Meeting Brno, z.s. a Nadačního fondu pro zbudování a provozování Dokumentačního centra holokaustu na Moravě se tak zrodí unikátní, místně relevantní multimediální vzdělávací materiál. Na této procházce budete mít možnost seznámit se s některými zastaveními budoucího IWalku, ale také s procesem jeho přípravy a jejich relevancí pro dnešek.

Místo srazu: Kapitána Jaroše 31 (dříve Legionářská 31)

IWalk vyvinula kalifornská USC Shoah Foundation, součást Univerzity Jižní Kalifornie. Vhodně se doplňuje s její platformou IWitness, obě sdílejí jeden uživatelský login. Uživatelem vzdělávací platformy IWitness se může stát každý, a zadarmo. Aplikace IWalk je k dispozici pro iOS i Android.

Brněnský IWalk vzniká s podporou firmy SAKO Brno, a.s.

Pořad proběhne pouze v češtině.
Vstup zdarma. Omezená kapacita. Doporučujeme rezervaci níže na této stránce.

Datum

31.07.22
Expired!

Čas

17:00

Umístění

začátek: Kapitána Jaroše 31
 
Podpořte nás
Podpořte nás