BPART + Foco alAire: LOStheULTRAMAR Divadelní událost, ve které Brno projde Brnem
Domů Events BPART + Foco alAire: LOStheULTRAMAR Divadelní událost, ve které Brno projde Brnem

BPART + Foco alAire: LOStheULTRAMAR Divadelní událost, ve které Brno projde Brnem

LOStheULTRAMAR – „ti ze zámoří“, je tanečně-pohybové představení, které prostřednictvím jednoduchého průvodu, živé hudby, minimalizovaného pohybu a do detailu zpracovaného výrazu tváře obnovuje ducha lidského společenství. Jeho protagonisté v sobě snoubí zdánlivě protichůdné rysy, extrémní nejistotu a nesnesitelnou zdvořilost. Představují odcizenost člověka, důsledek novodobých dějin a digitálního věku, která koexistuje s přetrvávajícím stádním a primitivním sebevědomím každého z nás. Když průvod potkáte, je těžké přijít na to, jak se vlastně cítíte, zda se bavíte, jste rozpačití nebo máte chuť se přidat… Původně osmičlenné procesí LOStheULTRAMAR se tentokrát rozroste o profesionální performery z Česka a Islandu a zejména o vás o všechny, o členy minorit i majorit, a vyšle tak ještě intenzivnější zprávu o tom, že cizincem se člověk může cítit i ve svém vlastním městě a o tom, jak absurdní to je.

Představení bude slavnostně zahájeno před Káznicí, průvod desítek performerů, živé hudby a diváků se následně vydá Bratislavskou ulicí směrem k Moravskému náměstí, kde bude zakončen happeningem. Trasa má přibližně 1 200 metrů a můžete se přidat kdekoliv v jejím průběhu nebo dorazit až k Joštovi, kam průvod doputuje asi ve třičtvrtě na devět.

Uvedení představení je součástí dvouletého mezinárodního projektu Be Part of LOStheULTRAMAR, který propojuje komunity napříč zeměmi, jazyky kulturami a generacemi a který využívá umělecký proces jako nástroj na podporu rozvoje občanské společnosti, pocitu sounáležitosti a zviditelnění marginalizovaných skupin. Jeho realizaci umožnila finanční podpora Fondů EHP a Norska, města Brna, Ministerstva kultury, Jihomoravského kraje a Státního fondu kultury.

Představení je součástí programu oficiálních oslav stého výročí diplomatické spolupráce mezi Mexikem a Českou republikou a odehraje se pod záštitou velvyslankyně Spojených států mexických Rosaurou Leonorou Rueda Gutierrez, která společně s kulturním atašé Miguelem Ángelem Vilchisem událost navštíví.

Realizace projektu a představení se koná pod záštitou Ministerstva kultury a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Koncept a režie: Marcela Sánchez Mota, Octavio Zeivy
Koncept komunitní práce: Lenka Flory
Interpretace: Inés Guadalupe Herrera Campa, César René Pérez Maldonado, D‘Enirio Perez Villagomez, Lucio Alberto Sosa Fonseca, Luis Andrés Villegas Esparza, Orkun Türkmen, Marie Svobodová, Agáta Jarošová, Levin Eichert, Lara Hereu Macho, Gabriel Marling Rideout, Auður Huld Gunnarsdóttir, Tiffany Margelin, Esperanza Yuliana Palacios Figueroa, Thorgerdur Atladóttir
Světelný design a realizace: Foco alAire producciones
Design masek: Marcela Sánchez Mota
Kostýmy: Foco alAire producciones
Produkce: BPART, Foco alAire producciones

Vstup zdarma.

 

Za podpory:

Ve spolupráci s:

   

Partneři:

Datum

29.07.22
Expired!

Čas

19:00

Umístění

začátek: park Hvězdička, Hvězdová; konec: Moravské náměstí
 
Podpořte nás
Podpořte nás