Patříme k sobě?
Domů Events Patříme k sobě?

Patříme k sobě?

Martina Viktorie Kopecká, prezidentka festivalu Meeting Brno, vyslankyně dobré vůle
Ministerstva zahraničních věcí a ambasadorka projektu Komenský 2020 a David Macek povedou
dialog o nových možnostech spolupráce ve vzdělávání. Představí festival Meeting Brno, jeho vize
a cíle na další léta a pohovoří o tom, že pro zdařilou výchovu je zapotřebí spolupráce rodiny, školy,
spolků, obcí, firem a odborných pracovišť.

Meeting Brno 2023

Rozdělené státy, opomíjená historie, zapomenutá místa, postavení žen v církvi… a kde je naděje? Žijeme v době, kdy se zdá, že každé nové téma naši společnost jen hlouběji rozštěpí. Pojďme si navzájem vstříc. Meeting Brno rozplétá společnou historii, objevuje nové příběhy, mění svět skrze kvalitní umění, diskutuje a ptá se: Patříme k sobě?

Co k nám třicet let po rozdělení společného státu vede tolik Slovenek a Slováků, působících aktivně ve veřejném prostoru, a kam obě naše společnosti za ty roky dospěly? Jsou součástí naší historie místa jako je pobočný koncentrační tábor v Brně? Pracujeme dostatečně s traumatickými událostmi a místy paměti? Přijali jsme dědictví skryté církve udržující víru v průběhu totality? Jakým způsobem toto období ovlivnilo roli žen v církvích? Jak jsme zvládli integrovat do našich škol ukrajinské děti i jejich rodiče? V jaké kondici je naše školství a jaké má limity?

Zažijme setkání s významnými osobnostmi naší současnosti i minulosti, s místy a jejich pamětí, s uměleckou tvorbou a především jeden s druhým. Nechme se oslovit silnými příběhy a dovolme setkáním, aby nás proměnila.

 

Datum

08.12.22
Expired!

Čas

15:00

Umístění

SCALA
Moravské náměstí 127/3, 602 00, Brno
 
Podpořte nás
Podpořte nás