Terapeutické workshopy

Workshopy na Meeting Brno

Srdečně vás zveme na sérii terapeutických workshopů konaných v rámci festivalu Meeting Brno v Arnoldově vile. Tématem workshopů jsou osobní i generační traumata, která ovlivňují naše životy. Pod vedením zkušených lektorů budeme prozkoumávat, jak se traumata přenáší z generace na generaci a jak můžeme najít cestu k uzdravení a smíření. Přijďte se podělit o své příběhy, získat nové náhledy a načerpat inspiraci k osobnímu růstu. Těšíme se na setkání s vámi v historickém a inspirativním prostředí Arnoldovy vily.

Deník jako součást pochopení světa i sama sebe
22.06.24 10:00

Deník může být prostým záznamem života, ale také se může stát nástrojem pro přemýšlení, porozumění a exaktní zkoumání. Vyzkoušíme si různé způsoby a techniky, jakými si lze psát deník, aby sloužil našemu jedinečnému účelu a přivedl nás k našemu cíli.
Workshop vede Lucie Jarkovská a Martina Nosková
VÍCE INFO

Budování bezpečného prostoru ve škole
22.06.24 15:00

Pomocí kombinace analýzy konkrétních příkladů, osobního psaní (journalingu) a společné diskuse budeme přemýšlet o možnostech budování školy jako bezpečného prostoru.
Workshop vede Lucie Jarkovská a Martina Nosková
VÍCE INFO

Síla i křehkost rodu
27.6. 18:00

Sebezkušenostní workshop (nejen) o transgeneračním přenosu nechce otevírat zasunutá traumata rodin, ale poukazovat na to, že nás mohou ovlivňovat, aniž bychom to tušili. Práce s nimi je někdy bezmála na celý život .Odnesete si schopnost rozpoznat, že křehkost a síla se vzájemně nevylučují, ale doplňují.
Workshop vede Martina Viktorie Kopecká
VÍCE INFO

O moci emocí: všechny emoce dovoleny
29.6. 10:00

Workshop, který dětem pomůže zvládat všechny pocity, poskytne jim důležité nástroje pro rozvoj emoční inteligence a sebeuvědomění. Workshop je vhodný pro děti od 9 do 12 let.
Workshop vede Iva Hadj Moussa
VÍCE INFO

Kolektivní trauma v transparentní komunikaci
29.6. 15:00

Velkou výzvou dneška je hledání způsobů, jak hovořit o vysoce nebezpečných tématech bezpečným a smysluplným způsobem. Během workshopu budou uvedeny základní principy transparentní komunikace a pokusíme se velice opatrně nahlédnout na konkrétní téma, které vyvstane z přednášky a diskuze přítomných účastníků, a to citlivým a holistickým způsobem.
Workshop vedou Zdeněk a Šárka Weberovi
VÍCE INFO

Místo konání všech workshopů: Arnoldova vila

Workshopy vznikají ve spolupráci s Muzeem města Brna a Arnoldovou vilou.